Set med buljongskålar av härdat glas
Ett set med sex buljongskålar av härdat glas är en praktisk lösning för servering av soppor, buljonger, krämer och varma snacks. Den klassiska formen och universella designen gör att kärlen passar perfekt för både vardagliga måltider och familjesammankomster vid bordet. Bekväma handtag på båda sidor ökar komforten vid servering av varma rätter.
Buljongskålarna är tillverkade av härdat glas med ökad motståndskraft mot mekaniska skador och temperaturförändringar. Den släta ytan gör det lätt att hålla kärlen rena, och den stabila basen säkerställer bekväm användning. Tack vare sin universella karaktär fungerar setet utmärkt både i hemmet och i gastronomiska verksamheter.


Härdat glas som tål daglig användning
Materialet kännetecknas av ökad motståndskraft mot mekaniska skador och höga temperaturer.
Bekväma handtag på båda sidor
Praktiska öron underlättar säker bärning och servering av varma soppor och buljonger.
Set perfekt för gemensam servering av måltider
Setet med 6 buljongkoppar fungerar utmärkt vid familjemiddagar, möten och daglig användning.
Universell användning i kök och gastronomi
Kärlen är lämpliga för servering av buljonger, krämer, soppor och varma snacks.
Klassisk form som passar till varje servis
Minimalistisk design som enkelt smälter in i både modern och traditionell bordsdukning.
Tillverkare
Arc France
104 avenue du Général de Gaulle
62510 Arques
[email protected]
Säkerhetsinformation
Denna produkt kan användas säkert och på det sätt som tillverkaren avsett endast baserat på bruks- och underhållsanvisningar, rekommendationer, varningar eller säkerhetsinformation som finns på produkten eller dess förpackning eller som medföljer produkten.


























