Matlådor för barn
Setet med matlådor Lucky från Ambition Junior är en praktisk och charmig lösning för varje barn. Tre behållare i olika storlekar med lock gör det bekvämt att packa måltider, frukt eller mellanmål för promenaden, skolan eller utflykten. Det färgglada trycket med en söt hund kommer inte bara att förgylla barnets dag, utan också uppmuntra till att äta. Tack vare den kompakta designen kan behållarna staplas i varandra, vilket avsevärt underlättar förvaringen. Hög kvalitet i utförandet garanterar hållbarhet och komfort vid daglig användning.
Tre olika kapaciteter i setet
Setet innehåller tre storlekar på behållare, vilket möjliggör en perfekt anpassning av portionsstorleken till barnets behov och typen av mellanmål.
Säkerhet och hög materialkvalitet
Plastmaterialet avsett för livsmedelskontakt är fritt från toxiner och lätt att hålla rent, vilket garanterar hygienisk användning varje dag.
Platsbesparande förvaring
Möjligheten att placera mindre behållare i de större gör att setet tar minimalt med plats i skåpet eller väskan.
Design som uppmuntrar till att äta
Den glada grafiken med hunden Lucky och texten Hau gör att barn mer gärna sträcker sig efter de hälsosamma måltider som förberetts för dem.
Tillverkare
Dajar Sp. z o.o.
ul. Połtawska 6
75-072 Koszalin
e-mail: [email protected]
Säkerhetsinformation
Denna produkt kan användas säkert och på det sätt som tillverkaren avsett endast baserat på bruks- och underhållsanvisningar, rekommendationer, varningar eller säkerhetsinformation som finns på produkten eller dess förpackning eller som medföljer produkten.






































