Middagsservis för 6 personer
Vi presenterar middagsservisen Harena med soppskål, ett set om 18 delar från varumärket Luminarc, som för in essensen av enkelhet och hållbarhet till ditt bord. Tillverkad av härdat glas, som genomgått en specifik termisk behandling, garanterar detta set högre kvalitet och motståndskraft mot brott samt termisk chock. Dess icke-porösa material garanterar 100 % hygien, vilket gör det till ett idealiskt val för familjer som värnar om renlighet.
Serien Harena är, på grund av sin enkla form, kvalitet och prisvärdhet, mycket eftertraktad av både enskilda användare för hemmet och av proffs inom gastronomibranschen. Dess mångsidighet gör att den passar perfekt in i olika bordsdukningar och höjer måltidsupplevelsen med sin klassiska elegans. Oavsett om det är till vardags eller fest är middagsservisen Harena designad för att imponera.



Härdat glas med ökad hållbarhet
Speciell värmebehandling ökar kärlens motståndskraft mot krosskador och daglig användning.
Motståndskraft mot termisk chock
Kärlen tål kontakt med varma och kalla rätter väl, vilket säkerställer större hållbarhet under användning.
Hygienisk, icke-porös yta
Glaset absorberar inte lukter, fukt eller smuts, vilket gör det lättare att hålla kärlen rena.
Universell design
Den enkla formen passar olika stilar av bordsdukning och fungerar bra både till vardags och vid familjesammankomster.
Komplett matservis
Innehåller tallrikar och soppskålar, vilket gör det möjligt att bekvämt servera hela måltider.
För hem och gastronomi
Hög hållbarhet och ett tidlöst utseende gör att servisen kan användas i både hushåll och gastronomiska anläggningar.
Tillverkare
Arc France
104 avenue du Général de Gaulle
62510 Arques
[email protected]
Säkerhetsinformation
Denna produkt kan användas säkert och på det sätt som tillverkaren avsett endast baserat på bruks- och underhållsanvisningar, rekommendationer, varningar eller säkerhetsinformation som finns på produkten eller dess förpackning eller som medföljer produkten.






























