Skål 11 cm Gastrobutique gondola PASABAHCE
Skål för dippar och snacks
Skål Gondola från kollektionen Gastrobutique är ett elegant kärl för servering av såser, dippar och små snacks. Dess karakteristiska, profilerade form inspirerad av en båt ger dukningen en lätthet och modern karaktär, samtidigt som den underlättar bekväm servering.
Tillverkad av högkvalitativt glas, utmärker den sig genom hållbarhet och motståndskraft vid daglig användning. Den släta ytan underlättar rengöring, och den universella formen gör att skålen passar perfekt både vid bjudningar och i vardagen.

Original form inspirerad av formen på en gondol
Den ovanliga, förlängda formen drar till sig uppmärksamhet och får kärlet att sticka ut på bordet. Den framhäver estetiken hos de serverade tillbehören.
Kompakt storlek för dippar och snacks
Diametern på 11 cm gör att skålen är idealisk för såser och små portioner. Den tar inte mycket plats på bordet.
Högkvalitativt glas garanterar hållbarhet
Materialet tål daglig användning väl och behåller sitt estetiska utseende. Den fungerar bra vid frekvent användning.
Slät yta underlättar rengöring
Gör det möjligt att snabbt ta bort smuts efter användning. Underlättar att hålla kärlet rent.
Universell användning för olika tillfällen
Lämplig för servering av dippar, snacks och tillbehör. Fungerar bra både till vardags och vid bjudningar.
Tillverkare
Sisecam Investment B.V.
Strawinskylaan 1459 WTC Tower 10, 14th Floor
1077XX Amsterdam
[email protected]
Säkerhetsinformation
Denna produkt kan användas säkert och på det sätt som tillverkaren avsett endast baserat på bruks- och underhållsanvisningar, rekommendationer, varningar eller säkerhetsinformation som finns på produkten eller dess förpackning eller som medföljer produkten.





























