Set med champagneglas
Ett set med champagneglas är en bekväm lösning för servering av mousserande viner och andra drycker. Den enkla formen utan fot gör att de fungerar utmärkt både vid bjudningar och vid daglig användning.
Tillverkade av klart glas, framhäver dessa vatten- och champagneglas dryckens utseende och klarhet. Den smala formen är idealisk för servering av mousserande viner, och den lätta formen säkerställer ett bekvämt grepp. Den universella användningen gör att de även kan användas till vatten, juice och andra drycker.

Glas för mousserande viner utan fot
Bekväma vid daglig användning och lätta att förvara.
Lätt och praktisk form
Ger komfort när man håller och dricker.
Klart glas
Framhäver utseendet på de serverade dryckerna.
Universell användning
Fungerar utmärkt som glas för vatten och andra drycker.
Tillverkare
Dajar Sp. z o.o.
ul. Połtawska 6
75-072 Koszalin
e-mail: [email protected]
Säkerhetsinformation
Denna produkt kan användas säkert och på det sätt som tillverkaren avsett endast baserat på bruks- och underhållsanvisningar, rekommendationer, varningar eller säkerhetsinformation som finns på produkten eller dess förpackning eller som medföljer produkten.



























