Filterpatroner till filterpump Typ II 2 st. BESTWAY
2000 l / 3028 l
Set med utbytesfilter för poolpumpar Bestway
Se till att ha kristallklart vatten i din trädgårdspool och njut av säkra bad under hela säsongen. Dessa utbytespatroner är en nyckelkomponent i filtreringssystemet som effektivt fångar upp föroreningar och avlagringar. Tack vare dem blir varje ögonblick i vattnet helt bekvämt och hygieniskt.
Patronerna är tillverkade av högkvalitativ plast med en tät filtreringsstruktur, vilket garanterar exakt uppfångning av smutspartiklar. Filterkonstruktionen är helt kompatibel med enheter av typ II, som hanterar ett flöde på 2000 samt 3028 liter per timme. Regelbundet byte av filterelementen, vilket rekommenderas av tillverkaren varannan vecka, gör det möjligt att bibehålla optimal pumpprestanda och förlänga dess livslängd. Enkel montering gör att poolunderhållet bara tar några ögonblick och återställer vattnets naturliga klarhet.
Hög filtreringseffektivitet
Användningen av ett specialiserat plastmaterial möjliggör effektiv borttagning av föroreningar från vattnet samtidigt som ett optimalt flöde bibehålls.
Full kompatibilitet med Bestway system
Filterpatronerna är dedikerade till pumpar av typ II med en kapacitet på 2000 l/h och 3028 l/h, vilket säkerställer en perfekt passform och systemets täthet.
Ekonomiskt tvåpack
Setet som innehåller två stycken möjliggör ett snabbt byte av den förbrukade delen och bibehåller kontinuiteten i vattenreningsprocessen.
Tillverkare
Bestway Europe S.p.a.
Via Resistenza 5
20098 San Giuliano M.se (Mi)
[email protected]
Säkerhetsinformation
Denna produkt kan användas säkert och på det sätt som tillverkaren avsett endast baserat på bruks- och underhållsanvisningar, rekommendationer, varningar eller säkerhetsinformation som finns på produkten eller dess förpackning eller som medföljer produkten.




























