Borste för rengöring av flaskor för kolsyremaskiner Sodic 32 cm JOTTA
trä
Borste för rengöring av flaskor till kolsyremaskiner
Om du letar efter ett effektivt sätt att rengöra svåråtkomliga insidor av flaskor, kommer borsten Sodic med en längd på 32 cm att vara ett utmärkt val. Dess smala form och flexibla skaft gör det möjligt att nå ända ner till botten av kärlen och ta bort alla rester av dryck eller mat. Fibrerna av plast hanterar typisk smuts väl utan att repa varken glas eller plast. Borsten fungerar perfekt för flaskor till kolsyremaskiner, burkar, vaser eller höga glas. Tack vare det bekväma handtaget av naturligt trä är arbetet komfortabelt och säkert för händerna.
Effektiv rengöring av botten och hörn
Längden på 32 cm och de speciellt förtätade borsten på spetsen gör det möjligt att noggrant ta bort smuts från de djupaste delarna av kärlen.
Säkerhet för känsliga ytor
Syntetfibrerna är tillräckligt mjuka för att inte repa glas eller plast, vilket är avgörande vid skötsel av flaskor till kolsyremaskiner.
Naturligt och hållbart handtag
Handtaget av trä är ett miljövänligt och hållbart alternativ till plast, vilket garanterar komfort vid dagligt hushållsarbete.
Tillverkare
Dajar Sp. z o.o.
ul. Połtawska 6
75-072 Koszalin
e-mail: [email protected]
Säkerhetsinformation
Denna produkt kan användas säkert och på det sätt som tillverkaren avsett endast baserat på bruks- och underhållsanvisningar, rekommendationer, varningar eller säkerhetsinformation som finns på produkten eller dess förpackning eller som medföljer produkten.



























